Compresor silențios fără ulei cu două pistoane LMO 15-210 10 bar 0.75 CP/0.55 kW 125 l/min 15 l
Stoc epuizat
| Puterea motorului (cp / kW) | 0.75 HP / 0.55 kW |
|---|---|
| Capacitate rezervor aer (l) | 15 |
| Presiune maximă (bar) | 10 |
| Capacitate de admisie (l/min) | 210 L/min3,5 L/s |
| Livrare aer liber (l/min)* | 168 L/min2,8 L/s |
| Nivel de zgomot dB (A) (0 m) | 74 |
| Tensiune (V) | 230 V / 50 Hz / 1 Ph |
- Aveți nevoie de ajutor? Contactați-ne: orders@airpress.pl
- 98% dintre clienți sunt mulțumiți de utilizarea produselor marca Airpress.
- Datorită cunoștințelor noastre, aveți cel mai bun produs.
- Peste 65 de ani de experiență pe piața europeană!
Compresorul LMO 15-210 este un compresor silențios fără ulei, echipat cu un cuplaj universal.
Compresorul este compact și are o greutate de 17,50 kilograme.
Compresorul fără ulei are un motor de 0,75 CP/0,55 kW, 2 cilindri și o turație de 2800 RPM. Presiunea de pornire este de 8 bari, presiunea maximă este de 10 bari, iar capacitatea efectivă a compresorului este de 125 l/min.
Cu ajutorul supapei de reducere, identificabilă prin butonul rotativ roșu, poți seta rapid și ușor presiunea de lucru dorită, care poate fi citită pe manometrul montat deasupra supapei de reducere.
Manometrul direct sub comutatorul de presiune arată presiunea din rezervorul de aer.
Prima utilizare a compresorului
Înainte de a utiliza compresorul, ia în considerare următoarele puncte:
- Folosește un cablu electric gros, de minim 2,5 mmq
Întreținerea compresorului
Compresorul LMO 15-210 necesită întreținere minimă, dar pentru a-i garanta durata de viață și calitatea aerului comprimat, ar trebui să ții cont de câteva aspecte. Recomandăm următoarele puncte de întreținere:
- Evacuarea regulată a apei condensate din rezervor pentru a preveni coroziunea
- Curățarea și înlocuirea regulată a filtrului de aer, dacă este necesar
Dorești mai multe informații despre întreținerea compresorului? Pe blogul nostru întreținerea compresorului poți afla cum să menții compresorul în stare optimă.
| EAN 13 | 8712418257410 |
|---|---|
| Producător | Airpress Polska Sp. z o.o. |
| Greutate (kg) | 17,5 kg |
| Lungime (mm) | 480 mm4,8 dm |
| Lățime (mm) | 220 mm2,2 dm |
| Înălțime (mm) | 400 mm4 dm |
| Antrenare | Direct driven 1:1 |
| Pornire | Direct |
| Puterea motorului (cp / kW) | 0.75 HP / 0.55 kW |
| Cilindri | 2 |
| Etape | 1 |
| Viteză pompă (rpm) | 2800 |
| Rezervor aer | Da |
| Capacitate rezervor aer (l) | 15 |
| Rezervor galvanizat | Nu |
| Sarcină de lucru (muncă/odihnă %) | 20/80 |
| Presiune maximă (bar) | 10 |
| Presiunea minimă de lucru (bar) | 8 bar |
| Capacitate de admisie (l/min) | 210 L/min3,5 L/s |
|---|---|
| Livrare aer liber (l/min)* | 168 L/min2,8 L/s |
| Livrare aer liber (m3/h)* | 10,08 m³/h2,8 dm³/s |
| Nivel de zgomot dB (A) (0 m) | 74 |
| Nivel de zgomot dB (A) (4 m) | 54 |
| Nivel de zgomot dB (A) (7 m) | 49 |
| Reducere a sunetului | Da |
| Tip conexiune | Universal |
| Conexiune principală de aer (") | 1/4 |
| Număr de cuplaje reducabile conexiuni aer | 1 |
| Fără ulei | Da |
| Tensiune (V) | 230 V / 50 Hz / 1 Ph |
| Răcitor | Nu |
| Intercooler | Nu |
| Roți | Nu |
| Filtru cu reducător | Nu |
| SKU | 36750 |