Filtr de aer comprimat P F018 1" 3300 l/min 3μm - preliminar
Stoc epuizat
| Tip filtru | Prefilter |
|---|---|
| Filtrare (µm) | 3 |
| Debit (l/min) | 3300 |
| Flux de aer (Nm3/h) | 198 |
- Aveți nevoie de ajutor? Contactați-ne: orders@airpress.pl
- 98% dintre clienți sunt mulțumiți de utilizarea produselor marca Airpress.
- Datorită cunoștințelor noastre, aveți cel mai bun produs.
- Peste 65 de ani de experiență pe piața europeană!
Filtru de aer comprimat P F018 1" 3300 l/min 3μm - Filtru prealabil
Filtru de aer comprimat elimină eficient solidele, apa, aerosoli oleoși, hidrocarburile și vapori din sistemele de aer comprimat. Este utilizat ca Filtru prealabil pentru filtrele coalescente sau pentru eliminarea prafului după uscătoarele de adsorbție. Filtrul are capacitatea de a reține 99.9999% din particulele cu dimensiunea de 1 µm. În plus, este echipat cu un debitant automat de condens, care permite eliminarea automată a condensului sau a altor lichide neagresive din sistemele de aer comprimat.
Acest filtru asigură curățarea eficientă a aerului și este ușor de întreținut datorită sistemului automat de eliminare a condensului.
Specificații tehnice
- Tipul filtrului: Filtru prealabil, grad de filtrare în raport cu particulele de 1µm
- Debitant automat de condens
- În componenta kitului intră: carcasă, cartuș, debitant de condens AOK16B
- Presiunea de lucru: 0 - 16 bar
| Proprietate | Valoare |
|---|---|
| SKU | 450140A-P |
| Seria | P |
| Debit de aer (l/min) | 3300 |
| Precizia filtrării (µm) | 3 |
| Presiune max. (bar) | 16 |
| Interval temperatură mediu ambient (°C) | 1.5 - 65 |
| Conexiune | 1 |
| Dimensiuni A (înălțime, mm) | 261 |
| Dimensiuni B (diametru, mm) | 125 |
| Greutate (kg) | 1.3 |
| SKU | Seria | Debit de aer (l/min) |
Precizia filtrării (µm) |
Presiune max. (bar) |
Interval temperatură mediu ambient (°C) |
Conexiune | A - înălțime (mm) |
B - diametru (mm) |
Greutate (kg) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 450140A-P | P | 3300 | 3 | 16 | 1.5 - 65 | 1" | 261 | 125 | 1.3 |
Materiale
- Element filtrant: Fibre acrilice (material filtrant)
- Carcasa filtrului: Aluminiu (carcasă), PA6 (capac), NBR (etansare), cu protecție împotriva coroziunii (vopsea electrostatică)
- Debitant automat de condens: PA6 (carcasă), NBR (etansare)
Atenție! Indicatorul este o opțiune suplimentară și nu este inclus în kitul standard.
În oferta Airpress sunt disponibile următoarele tipuri de filtre și microfiltre
| Tip | Descriere |
|---|---|
| P | Filtre prealabile, grad de filtrare 3 µm. |
| R | Filtre prealabile, grad de filtrare 1 µm. |
| M | Microfiltru 0,1 µm, rest de ulei ≤ 0,1 mg/m³. |
| S | Microfiltru 0,01 µm, rest de ulei ≤ 0,01 mg/m³. |
| A | Cartuș cu carbon activ 0,01 µm, ulei ≤ 0,005 mg/m³. |
| A2 | Cartuș cu sit molecular, 0,01 µm, ulei < 0,005 mg/m³, clasa 0/1 ISO 8573-1. |
| Cod | Tip | Grad de filtrare | Rest de ulei | Clasa ISO 8573-1 |
|---|---|---|---|---|
| P | Filtru prealabil | 3 µm | – | – |
| R | Filtru prealabil | 1 µm | – | – |
| M | Microfiltru | 0,1 µm | ≤ 0,1 mg/m³ | – |
| S | Microfiltru | 0,01 µm | ≤ 0,01 mg/m³ | – |
| A | Carbon activ | 0,01 µm | ≤ 0,005 mg/m³ | – |
| A2 | Sit molecular | 0,01 µm | < 0,005 mg/m³ | 0 / 1 |
Oferta noastră include filtre de diferite clase de filtrare, adaptate la cerințele specifice de calitate a aerului din sistemele de aer comprimat.
| EAN 13 | 8712418396232 |
|---|---|
| Producător | Airpress Polska Sp. z o.o. |
| Greutate (kg) | 1,3 kg |
| Înălțime (mm) | 261 mm2,61 dm |
| Diametru (mm) | 125 |
| Serii | P |
| Material carcasă | Aluminium |
| Material element | Acrylic fibers, cellulose |
| Tip filtru | Prefilter |
| Tip drenaj condens | Automatic |
| Cartuș înlocuibil | Da |
| Senzor de distanță | Nu |
| Reducător de presiune | Nu |
|---|---|
| Filtrare (µm) | 3 |
| Conexiune aer (") | 1 |
| Presiune de lucru (bar) | 0 - 16 |
| Presiune maximă (bar) | 16 |
| Debit (l/min) | 3300 |
| Flux de aer (Nm3/h) | 198 |
| Temperatura minimă ambiantă (°C) | 1.5 |
| Temperatura maximă ambiantă (°C) | 65 |
| Tensiune (V) | 230 V / 50 Hz / 1 Ph |
| Lungime cablu (m) | 2,9 m |
| SKU | 450140A-P |