Filtru de aer comprimat cu carbon activ A F007 1/2" 1300 l/min 0.01 μm <0.005 mg/m³ - final
Stoc epuizat
| Tip filtru | Activated carbon |
|---|---|
| Filtrare (µm) | 0.01 |
| Debit (l/min) | 1300 |
| Flux de aer (Nm3/h) | 78 |
- Aveți nevoie de ajutor? Contactați-ne: orders@airpress.pl
- 98% dintre clienți sunt mulțumiți de utilizarea produselor marca Airpress.
- Datorită cunoștințelor noastre, aveți cel mai bun produs.
- Peste 65 de ani de experiență pe piața europeană!
Filtru de aer comprimat cu carbon activ A F007 1/2" 1300 l/min 0.01μm <0.005 mg/m³ - Filtru final
Filtrul de aer comprimat Airpress seria A cu carbon activ a fost dezvoltat pentru eliminarea eficientă a uleiului, hidrocarburilor, vaporilor și mirosurilor din aerul comprimat. Este necesar să se instaleze un element filtrant de tip coalescent ca filtru preliminar pentru filtrul de clasă A. Filtrul de aer comprimat Airpress seria A cu carbon activ asigură aer ultra curat, fiind soluția ideală ca filtru final în sistemele de aer comprimat. Echipat cu un cartuș cu sit molecular de carbon activ, atinge un grad de filtrare de 0.01 μm, ceea ce rezultă în eliminarea particulelor de ulei din aer la un nivel de cel mult <0.005 mg/m³.
Specificații tehnice
- Tipul filtrului: Filtru final, atinge un grad de filtrare de 0.01 μm – elimină din aer particulele de ulei la un nivel de cel mult <0.005 mg/m³
- În set sunt incluse: carcasă, cartuș, vană cu bilă compactă
- Presiunea de lucru: 0 - 16 bar
| Proprietate | Valoare |
|---|---|
| SKU | 450120A-A |
| Seria | A |
| Debitul de aer (l/min) | 1300 |
| Precizia filtrării (µm) | 0.01 |
| Presiunea maximă (bar) | 16 |
| Interval temperatura mediu (°C) | 1.5 - 45 |
| Conexiune | 1/2 |
| Dimensiuni A (înălțime, mm) | 189 |
| Dimensiuni B (diametru, mm) | 88 |
| Greutate (kg) | 0.8 |
| SKU | Seria | Debitul de aer (l/min) |
Precizia filtrării (µm) |
Presiunea maximă (bar) |
Interval temperatura mediu (°C) |
Conexiune | A - înălțime (mm) |
B - diametru (mm) |
Greutate (kg) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 450120A-A | A | 1300 | 0.01 | 16 | 1.5 - 45 | 1/2" | 189 | 88 | 0.8 |
Materiale
- Element filtrant: Microfibre de borosilicati (carbon activ) (material filtrant)
- Carcasa filtrului: Aluminiu (carcasă)
Atenție! Indicatorul este o opțiune suplimentară și nu este inclus în setul standard.
În oferta Airpress sunt disponibile următoarele tipuri de filtre și microfiltre
| Tip | Descriere |
|---|---|
| P | Filtre preliminare, grad de filtrare 3 µm. |
| R | Filtre preliminare, grad de filtrare 1 µm. |
| M | Microfiltru 0,1 µm, reziduu de ulei ≤ 0,1 mg/m³. |
| S | Microfiltru 0,01 µm, reziduu de ulei ≤ 0,01 mg/m³. |
| A | Cartuș cu carbon activ 0,01 µm, ulei ≤ 0,005 mg/m³. |
| A2 | Cartuș cu sit molecular, 0,01 µm, ulei < 0,005 mg/m³, clasa 0/1 ISO 8573-1. |
| Cod | Tip | Grad de filtrare | Reziduu de ulei | Clasa ISO 8573-1 |
|---|---|---|---|---|
| P | Filtru preliminar | 3 µm | – | – |
| R | Filtru preliminar | 1 µm | – | – |
| M | Microfiltru | 0,1 µm | ≤ 0,1 mg/m³ | – |
| S | Microfiltru | 0,01 µm | ≤ 0,01 mg/m³ | – |
| A | Carbon activ | 0,01 µm | ≤ 0,005 mg/m³ | – |
| A2 | Sit molecular | 0,01 µm | < 0,005 mg/m³ | 0 / 1 |
Oferim filtre de diferite clase de filtrare, adaptate la cerințele specifice ale calității aerului în sistemele de aer comprimat.
| EAN 13 | 8712418396119 |
|---|---|
| Producător | Airpress Polska Sp. z o.o. |
| Greutate (kg) | 0,92 kg920 g |
| Gross weight (kg) | 0,92 kg920 g |
| Lungime (mm) | 88 mm8,8 cm |
| Lățime (mm) | 88 mm8,8 cm |
| Înălțime (mm) | 189 mm1,89 dm |
| Diametru (mm) | 88 |
| Serii | A |
| Material carcasă | Aluminium |
| Material element | Borosilicate micro fibres (activ. carbon) |
| Tip filtru | Activated carbon |
| Tip drenaj condens | Manual |
| Cartuș înlocuibil | Da |
|---|---|
| Senzor de distanță | Nu |
| Reducător de presiune | Nu |
| Filtrare (µm) | 0.01 |
| Conținut rezidual de ulei (mg/m3) | <0.005 |
| Conexiune aer (") | 1/2 |
| Presiune de lucru (bar) | 0 - 16 |
| Presiune maximă (bar) | 16 |
| Debit (l/min) | 1300 |
| Flux de aer (Nm3/h) | 78 |
| Temperatura minimă ambiantă (°C) | 1.5 |
| Temperatura maximă ambiantă (°C) | 45 |
| SKU | 450120A-A |