Filtru de aer comprimat P F0005 3/8" 1000 l/min 3μm - preliminar
Stoc epuizat
| Tip filtru | Prefilter |
|---|---|
| Filtrare (µm) | 3 |
| Debit (l/min) | 1000 |
| Flux de aer (Nm3/h) | 60 |
- Aveți nevoie de ajutor? Contactați-ne: orders@airpress.pl
- 98% dintre clienți sunt mulțumiți de utilizarea produselor marca Airpress.
- Datorită cunoștințelor noastre, aveți cel mai bun produs.
- Peste 65 de ani de experiență pe piața europeană!
Filtrele de aer comprimat Airpress se caracterizează printr-o multitudine de aplicații și ușurința în utilizare. În oferta noastră găsiți filtre prealabile, microfiltre pentru purificarea particulelor solide și filtre de deodorizare (de asemenea, cu insertă din cărbune activ). Gradarea adecvată a filtrelor permite ajustarea calității aerului comprimat în ceea ce privește conținutul de umiditate, particule solide și resturile de particule în conformitate cu norma ISO 8573-1.
În oferta Airpress puteți găsi următoarele tipuri de filtre / microfiltre:
- carcasă
- insertă
- deversor de condens 36233-IED
Atenție! Indicatorul este o opțiune suplimentară și nu face parte din echipamentul standard.
| EAN 13 | 8712418395679 |
|---|---|
| Producător | Airpress Polska Sp. z o.o. |
| Greutate (kg) | 0,6 kg600 g |
| Înălțime (mm) | 189 mm1,89 dm |
| Diametru (mm) | 88 |
| Serii | P |
| Material carcasă | Aluminium |
| Material element | Acrylic fibers, cellulose |
| Tip filtru | Prefilter |
| Tip drenaj condens | Automatic |
| Cartuș înlocuibil | Da |
| Senzor de distanță | Nu |
| Reducător de presiune | Nu |
|---|---|
| Filtrare (µm) | 3 |
| Conexiune aer (") | 3/8 |
| Presiune de lucru (bar) | 0 - 16 |
| Presiune maximă (bar) | 16 |
| Debit (l/min) | 1000 |
| Flux de aer (Nm3/h) | 60 |
| Temperatura minimă ambiantă (°C) | 1.5 |
| Temperatura maximă ambiantă (°C) | 65 |
| Tensiune (V) | 230 V / 50 Hz / 1 Ph |
| Lungime cablu (m) | 2,9 m |
| SKU | 450110A-P |